Avşa Adası’na Nasıl Gidilir? En Ucuz Ulaşım Yolları 2024

Avşa Adası’na ulaşım oldukça kolay ve çeşitlidir. İstanbul, Erdek ve Tekirdağ üzerinden gelen hızlı feribot ve arabalı vapurlar ile Avşa Adası’na ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmir, Antalya, Ankara gibi büyük şehirlerden gelecek olan misafirler hava yolu ya da kara yoluyla deniz bağlantısı olacak şekilde Erdek İskelesi’ne ya da İstanbul İdo feribotlarına yakın bir şekilde vararak Avşa Adası ulaşım yolunu tercih edebilir.

Avşa Adası Marmara Denizi’nde bulunan ada gruplarından bir tanesi olup Balıkesir’in Marmara Adası’na bağlıdır.

Avşa Adası’na nasıl gidilir dediğinizi duyar gibiyiz. Avşa Adası’na İstanbul, Erdek ve Tekirdağ üzerinden ulaşım sağlamak sonra derece kolaydır. Her sene yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan bu ada denizi ve salaş restoranları ile ilgi çekmektedir.

Avşa Adası uygun otel, apart ve pansiyonları için https://www.apartavsa.com/ ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Avşa Adası’na Araba ile Kara Yolu Üzerinden Nasıl Gidilir? (İstanbul, Tekirdağ ve Erdek)

Avşa Adası’na ulaşım olarak her türlü yolu kullanabilirsiniz. Burada kastettiğimiz kara yolu, deniz yolu ve hava yoludur. Fakat kara yolunu ve hava yolunu belli bir noktaya kadar kullanabilirsiniz devamını deniz yolu ile gerçekleştirmek durumundasınız.

Avşa Adası’na ülkemizin her yerinden ulaşım mümkündür. Sadece yapmanız gereken tarihlerinizi belirledikten sonra arabanız ile yola çıkmanızdır. Avşa Adası’na araba ile ulaşımı sadece belli noktalara kadar sağlayabilirsiniz.

Deniz yolu ile İstanbul’un Bostancı ve Yenikapı ido iskelelerini, Erdek arabalı vapur iskelesini ve son olarak Tekirdağ Limanı’ndan, Barbaros Limanı’ndan ya da son bir seçenek olarak Ceyport Limanından ulaşım sağlayabilirsiniz.

Daha sonrasında şahsi arabanız ile ya da yaya olarak deniz yolunu kullanmak durumundasınız. Sizler için tüm ulaşım seçeneklerini ve Avşa Adası’na nasıl gidebileceğinizi bu yazımızda sizlere sunduk sizde gelmeden önce bakmanızı öğreniriz.

Avşa Adası için merak edilen bir diğer konu ise Avşa Adası otelleri ve otel fiyatlarıdır. Bu konuda da sizler için tam liste otelleri listeledik https://www.apartavsa.com/oteller/ dilerseniz sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Avşa Adası’na İstanbul’dan Nasıl Gidilir?

Avşa Adası’na en kolay ulaşım sağlayabileceğiniz yerlerden biri İstanbul’dur. İsterseniz Anadolu Yakası’nda olun ister Avrupa Yakası’nda olun tek yapmanız gereken toplu taşıma araçları ile Bostancı ya da Yenikapı iskelesine gelmenizdir.

İstanbul’dan Avşa Adası’na araç ile gelemezsiniz ulaşım sadece yaya olarak yapılmaktadır. Ama aracınız ile Yenikapı ya da Bostancı iskelelerine kadar ulaşım sağlayabilir sonra park ederek gemiye geçebilirsiniz.

Avşa Adası’na İzmir’den Nasıl Gidilir?

Avşa Adası’na İzmir’den dilerseniz şahsi aracınız ile dilerseniz otobüs ile son olarak da hava ulaşımını kullanarak geçebilirsiniz.

İzmir’den kara yolu üzerinden öncelikle Balıkesir’in Bandırma ilçesine gelip burdan da Erdek’e geçerek kalkıcak olan vapura yetişebilirsiniz. Bundan sonrasını deniz yolu ile devam etmek zorundasınız. Bu yolculuk max 3 saat sürmektedir.

Avşa Adası’na Ankara’dan Nasıl Gidilir?

Ankara-Avşa Adası yaklaşık 538 km mesafedir. Avşa Adası’na Ankara üzerinden Bursa-Balıkesir yönüne doğru geldikten sonra Erdek ilçesine geçilmesi gerekilmektedir. Daha sonrasında aracınız ile ya da yaya olarak gemiye geçebilirsiniz.

Avşa Adası’na Antalya’dan Nasıl Gidilir?

Avşa Adası – Antalya yaklaşık olarak 487 km mesafededir. Antalya yukarı doğru Burdur, Eskişehir daha sonrasında Balıkesir yönünü takip etmelisiniz. Balıkesir’in ilçesi olan Erdek iskelesine Bandırma üzerinden toplamda 2.5 saatte varabilirsiniz. Daha sonra arabalı vapur ile Avşa Adası’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Avşa Adası’na Bursa’dan Nasıl Gidilir?

Avşa Adasına Bursa’dan öncelikle Kapıdağ Yarımadası’nın alt kısmında bulunan Erdek ilçesine gitmelisiniz. Bursa-Avşa Adası yaklaşık olarak 136 km mesafededir.

Bursa’dan Erdek ulaşım olarak 2 saat sürmektedir. 2 saatte gemi ile ulaşım derseniz toplamda 4 saatte Avşa Adası’na varabilirsiniz.

Avşa Adası’na Deniz Yolu ile Nasıl Gidilir?

Avşa Adası Marmara Denizi’nin tam ortasında yer alan bir tatil beldesidir. Adaya ulaşım maalesef sadece deniz yolu ile sağlanmaktadır. Çevresinde çok liman olduğu için esasında bu bir sorun olmaktan çıkmaktadır. İsterseniz Erdek’ten isterseniz İstanbul’dan isterseniz de Tekirdağ’dan gelebilirsiniz.

Avşa Adası’na aracınız ile de gelebilirsiniz ama sadece bu bazı liman ve arabalı vapurlarda geçerlidir.

İstanbul’dan gelen bir tatilci arabasını getiremez ama getirmek isterse yapması gereken Tekirdağ üzerinden Avşa Adası’na geçmektir.

Erdek üzerinden de araba ya da yaya olarak Gestaş arabalı vapuru ile gelebilirsiniz.

Avşa Adası’na İstanbul’dan Gemi ile Nasıl Ulaşılır?

Avşa Adası İstanbul üzerinden sadece yolcu olarak gelebilirsiniz. Araba ile maalesef ulaşım sağlayamazsınız. Yukarıda da belirttiğimiz gibi eğer araba ile gelmek isterseniz Tekirdağ üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul’dan yapmanız gereken Bostancı ve Yenikapı İdo Hızlı Feribot iskelelerine gelmeniz gerekmektedir. Daha önce online olarak almış olduğunuz biletleri görevlilere göstererek gemideki yerinize geçebilirsiniz.

İdo Yenikapı Adres: Aksaray, Kennedy Cd. No:8, 34096 Fatih/İstanbul

Telefon: 0850 222 44 36

İdo Bostancı Adres: Bostancı, Çetin Emeç Blv., 34841 Kadıköy/İstanbul

Telefon : 444 4 436

İstanbul-Avşa Adası İdo sefer saatleri;

İstanbul-Avşa Adası İdo bilet fiyatları 2024;

Avşa Adası bilet fiyatları 2024 yılı içerisinde 250₺ ile 350₺ arasında değişmektedir. Aşağıda gördüğünüz fiyat ekonomi sınıfı fiyatıdır.

Biletinizi önceden alma imkanınız var ise önceden alıp promo bölümündeki biraz daha uygun fiyatlardan da yararlanabilirsiniz.

Avşa Adası’na Erdek’ten Gemi ile Nasıl Ulaşılır?

Gestaş

Avşa Adası’na Güney Marmara bölgesinden de fazla bir talep bulunmaktadır. Bu kişiler ulaşımlarını sadece Balıkesir’in Erdek ilçesi üzerinden sağlayabilirler.

Dilerlerse arabalarıyla isterseler de yaya olarak gemiye binebilirler.

Antalya, İzmir, Ankara, Çanakkale’den gelecek olan misafirlerin Erdek’teki arabalı vapuru tercih etmeleri onlara tatil planı yaptıkları Avşa Adası’na daha kolay ulaşım imkanı sunacaktır ve zamandan da fazlasıyla tasarruf edeceklerdir.

Erdek Gestaş İskele Adres: Yalı, Hükümet Cd. No:1, 10500 Erdek/Balıkesir

Telefon: 444 0 752

Erdek – Avşa Adası Gestaş Gemi Sefer Saatleri;

Yukarıda ki gemi seferleri kışın uygulanan güncel seferlerdir. Bu seferler Mayıs ayının başında yoğunluk nedeniyle arttırılmaktadır. Kışın çok bir talep olmaması nedeniyle bu şekilde bir sefer takvimi oluşturulmaktadır.

Avşa Adası’na fiyat olarak da en uygun ulaşım Erdek Limanı’ndan sağlanmaktadır.

Sizler için Erdek-Avşa 2024 bilet fiyatlarını da güncel olarak listeledik;

Erdek Bilet Fiyatları

Yukarıda tüm yaya ve taşıtlar için fiyatlar mevcuttur. Bu ücretler 2024 yılı için geçerlidir zaman ilerledikçe Gestaş’ın ana sayfasından ya da arayarak ücretleri teyit etmenizi tavsiye ederiz.

Son olarak deniz yolu olarak Tekirdağ limanları kaldı. Dilerseniz vakit kaybetmeden hemen ona geçelim.

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na Gemi ile Nasıl Ulaşılır?

Tekirdağ’ın birçok plajı olmasına karşılık Avşa Adası’na Tekirdağ’dan birçok tatilci akın etmektedir. Bunda tabii ki birçok faktör etkilidir. Başta denizinin tertemiz olması ve ulaşım imkanının kolay olması ön planda yer almaktadır.

Taşıt ile gelmek isterseniz Tekirdağ üzerinden gelebilirsiniz. İstanbul’dan araba ile Avşa Adası’na gelmek isteyenler maalesef yollarını uzatarak Tekirdağ limanlarından gelebilirler.

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na 3 limandan kalkan arabalı vapurlar bulunmaktadır. Bunlardan hangisinin size yakın ve uygun olduğunu bulmak sizlere kalmaktadır.

Tekirdağ Akport Limanı

Akport Limanı normalde gümrük limanıdır. Bu liman daha sonrasında ulaşım seferleri için de kullanıma açılmıştır. Burda öncelikle yakın yerlerden biri olan Avşa Adası gelmektedir.

Adres: 100. Yıl, Barbaros Cd. No:19, 59100 Süleymanpaşa/Tekirdağ

Tel: +90 (282) 261 0800

 • YAVUZ NAZ
Yavuz Naz

Akport limanından düzenli olarak Yavuz Naz gemisi Avşa Adası seferleri yapmaktadır. Yaklaşık 3.5-4 saat sürmektedir.

Yavuz Naz gemisi sefer saatleri:

 1. Tekirdağ’dan Kalkış : 10.00
 2. Avşa’dan Kalkış : 14.00
 3. Marmara’dan Kalkış : 14.30

Tel: 0 538 445 10 54 – 0 532 556 51 07 – 0 533 644 77 86

 • ÖZKAPTAN
Özkaptan

Özkaptan Gemisi ile de Avşa Adası’na geçebilirsiniz. Uzun senelerdir gelenler bilir zaten adanın en eski ve devamlı gemilerinden biridir. Özkaptan gemisi de Akport Limanı’nında kalmaktadır.

Sefer saatleri şu şekildedir:

Güncel 2024 yaz sezonu Kalkış Saatleri aşağıdaki gibidir.

 1. Tekirdağ’dan Kalkış : 12.30
 2. Avşa’dan Kalkış : 08.30
 3. Marmara’dan Kalkış : 09.30

Tel: 0 266 896 11 01 0 266 896 10 28 0 532 599 26 77

 • ÖMER KAPTAN 3
Ömer Kaptan 3

Ömer Kaptan 3 gemisi de Akport limanından kalkarak Avşa Adası seferleri yapmaktadır.

Ömer Kaptan gemisi ile araçlı ya da araçsız şekilde seyahat edebilirsiniz.

Tel: 0266 896 26 77 0544 327 76 74   0532 377 57 54

Adres: Avşa-Deniz Mah. Atatürk Cad. 23 Türkeli, Marmara, Balıkesir

Ömer Kaptan Sefer Saatleri ise şu şekildedir;

 1. Tekirdağ’dan Kalkış : 08.30
 2. Avşa Adası’ndan Kalkış : 16.00
 3. Marmara’dan Kalkış : 16.45

Ömer Kaptan 3 2024 Güncel Fiyatları ise şu şekildedir;

Yolcu : 70₺

Otomobil : 200₺

 • ADALAR 1
Adalar-1

Adalar 1 gemisi ile Tekirdağ’dan, Erdek’ten ve Marmara Adası’ndan Avşa Adasına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Seferlerinin çok olması adaya gidicek olan turistlere de bu konuda yardımcı olmaktadır.

Tel: 0544 327 7674 0535 764 9534 0266 896 2777 0266 896 2677

Adres: Avşa, 10940 Marmara/Balıkesir

Adalar 1 gemisi sefer saatleri şu şekildedir:

 1. Erdek – Avşa : 09.00
 2. Avşa – Tekirdağ : 11.15
 3. Marmara Merkez – Tekirdağ : 11.45
 4. Tekirdağ – Avşa Merkez : 15.30
 5. Marmara – Avşa- Erdek  : 18.00
 6. Avşa – Erdek : 18.45

Adalar 1 Gemisi 2024 Güncel Fiyatları şu Şekildedir:

 • Yolcu 100₺
 • Motorsiklet 220₺
 • Otomobil 360₺
 • Transporter 420₺
 • Pic up 420₺
 • Ford Transit 500₺
 • Minibüs 500₺
 • H-100 750₺
 • Kamyonet 3,5 Ton altı 750₺
 • Kamyonet 3,5 Ton üstü 800₺
 • 10 teker 1000₺
 • Kayak 1050₺
 • Küçük Tır 1350₺
 • Büyük Tır 1500₺

Tekirdağ Barbaroslar Limanı

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na gelecekseniz birden fazla liman ve gemi seçeneğiniz var. Barbaroslar limanı da bu seçeneklerinizden biridir.

Adres: Barbaros, 59020 Tekirdağ Merkez/Tekirdağ

 • RO-RO
RO-RO

Barbaroslar limanından RO-RO gemisi hareket etmektedir. Dilerseniz sefer saatlerine göz gezdirebilirsiniz.

Sefer saatleri bazen değişiklik gösterebilir bu nedenle kesin olması için lütfen iletişime geçerek netleştiriniz.

Adres: Yalı Mahallesi Neyyire Sıtkı Caddesi No :33 Erdek BALIKESİR

Erdek Şubesi Tel:
0541 960 99 33
0541 950 88 20
0530 042 18 43

Barbaros Tekirdağ Tel:
0541 960 99 66
0541 950 88 22
0541 950 88 23

Marmara Tel:
0530 042 18 41

Saraylar Tel:
0530 042 18 42

Çınarlı Tel:
0541 042 18 46

Ro-ro gemisi 2024 güncel fiyat listesi:

Tekirdağ Ceyport Limanı

Ceyport Limanı esasında büyük yük gemileri için kullanılan bir liman olmasına karşılık yakında zamanda kuzey ile güney Marmara Denizi arasındaki ulaşımı da sağlamaktadır.

Limandan Tekirdağ-Bandırma ve Tekirdağ-Marmara- Avşa Adası seferleri yapılmaktadır.

Tel: 0282 261 08 00

Adres: 100. Yıl, Barbaros Cd. No:9/1, 59100 Süleymanpaşa/Tekirdağ

Yaz tatili için yoğunluk olduğu zamanlarda ve saatlere göre bir alternatif sunan liman tatil severler tarafından tercih edilmektedir.

Dilerseniz Ceyport Liman Seferlerine beraber bakalım;

Sefer saatleri değişiklik gösterebilir sizde tarihlerinizi netleştirdikten sonra limanı ya da ulaşım sağlayacağınız gemi firmasını arayarak sefer saatleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Avşa Adası’na Hava Yolu ile Nasıl Gidilir?

Avşa Adası’na her türlü ulaşım yolu ulaşmanız mümkündür ama belli bir noktaya kadar gidebilirsiniz. Bu noktadan sonra gemi yani deniz yolu ile devam etmek durumundasınız.

Avşa Adası’na Türkiye’nin neresinden gelmek isterseniz gelin karşınıza 4 alternatif havalimanı çıkmaktadır. Bunlar;

 1. İstanbul Yeni Havalimanı – IST
 2. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – SAW
 3. Balıkesir Kocaseyit Havalimanı – EDO
 4. Bursa Yenişehir Havalimanı – YEI

Yukarıdaki havalimanlarının indikten sonra yapmanız gereken otobüs terminaline geçerek Erdek iskelesine ya da İstanbul’da uçaktan indiyseniz Yenikapı veya Bostancı iskelesine geçmeniz gerekmektedir. Yolun devamını gemi ulaşımı ile sağlayabilirsiniz.

Avşa Adası’na İstanbul Havalimanı’ndan Nasıl Gidilir?

Havalimanına indiğiniz zaman çıkış kapısından çıktıktan sonra alt katta otobüsler bulunmaktadır. Bu otobüslere binerek otogara kadar gelebilirsiniz. Daha sonra hızlı ilerlemek için metronun M1B yönü aracını kullanarak Yenikapı iskelesine ulaşabilirsiniz. Çıktıktan sonra iskeleye 5 dakika yürümeniz gerekecektir. Sizlere yardımcı olabilmek adına en kısa yolu anlatmaya çalıştık toplam da havalimanı Yenikapı 1 saat 10 dakika sürecektir ve seferler değişebilir siz tekrardan kontrol etmeyi unutmayınız.

Avşa Adası’na Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı Anadolu Yakası’nda yer alıp Bostancı iskelesine daha yakındır.

Havalimanından çıktıktan sonra karşınıza İETT otobüsleri çıkmaktadır. Bu otobüslerle tek taşıt ile aktarma yapmadan Bostancı iskelesine ulaşabilirsiniz. Bu yolculuk yaklaşık olarak 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Otobüs durağından E-9 otobüsünü kullanarak yaklaşık 32 durak geçerek iskeleye ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası’na Kocaseyit Havalimanı’ndan Nasıl Gidilir?

Kocaseyit Havalimanı Balıkesir’in Edremit ilçesinde yer almaktadır. Havalimanından çıkış yaptıktan sonra bir araç kiralamanız ya da terminalden bir otobüs ile Erdek ilçesine geçmeniz gerekmektedir.

Bu yolculuğunuz yaklaşık 2.5 saat sürmektedir. Erdek’e geldikten sonra Feribot iskelesi çok yakın olup 5 dakika yürüyek varabilirsiniz.

Bilet gişesinden biletinizi alarak gemiye geçebilirsiniz.

Avşa Adasına Yenişehir Havalimanı’ndan Nasıl Gidilir?

Bursa Yenişehir Havalimanı Bilecik ile Bursa şehir merkezinin arasında kalmaktadır. Havaalanından çıkıp şehir terminaline ulaşarak burdan Erdek otobüslerine ya da vip taşıtlara binerek Erdek feribot iskelesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yenişehir havaalanına genel olarak aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır. Eğer direk bir ulaşım sağlamak isterseniz İstanbul’daki havalimanlarını tercih etmenizi öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu